Čištění notebooků od prachu

Snad každý z nás se už setkal s problémem přehřívání počítače či notebooku, které snižuje výkon, a navíc danému zařízení škodí. Nečekejte proto, až se váš notebook přehřeje. Dopřejte mu péči, díky které bude znovu šlapat jako hodinky.

Prach a prachové nečistoty notebookům nesvědčí. Stejně jako například automobil, i váš notebook vyžaduje péči, díky které bude nejen fungovat tak, jak očekáváte, ale zároveň se prodlouží jeho životnost. Čištění notebooku od prachu doporučuji provádět jednou za dva roky dle prostředí, ve kterém je zařízení umístěno.

Jak poznáte, že je notebook znečištěný prachem?

  • Notebook se přehřívá
  • Notebook je při práci pomalejší
  • Notebook je při práci velmi teplý až horký
  • V horších případech se notebook samovolně vypíná a občas ho není možné ihned zapnout

Příčinou přehřívání a dalších výše uvedených problémů při práci na počítači je ucpaný chladič od prachu do takové míry, že již nemůže dobře odvádět teplo.

Jak probíhá čištění notebooku od prachu?

Zatímco u pevných počítačů používám k čištění tlak vzduchu stlačený v kompresoru, v případě čištění notebooku od prachu nejdříve zařízení demontuji tak, abych mohl demontovat ventilátor s chladičem. Poté prach ze všech demontovaných částí šetrně odstraním speciálním štětečkem.

Nejprve odstraním starou termo pastu. Dále pak na procestor i grafickou kartu nanesu novou termo pastu pro lepší odvod tepla, a tím pádem efektivnější chlazení notebooku. Po vyčištění a nanesení nové termo pasty bude notebook pracovat při nižších teplotách, čímž je prodloužena jeho životnost.

Je třeba mít na paměti, že přehřívání notebooku ničí zejména grafické karty a zanedbání potřebné péče (tedy čištění) při přehřívání, může mít za následek poničení základní desky. V takovém případě již opravy vyjdou velmi draho.

Čištění notebooků od prachu Brno

Čištění notebooků i PC od prachu, opravy politých notebooků, upgrade notebooků, výměny LCD displejů, napájecích konektorů, ventilátorů, disků atd. provádím v Brně. Provozovna se nachází ve 3. patře budovy C v ulici Hybešova 42.

Fotogalerie