Opravy a servis počítačů

Zákazníkům opravuji počítače všech značek již od roku 2009. Dávám si záležet na pečlivosti a rychlosti provedené opravy. Zdali zákazník požaduje opravu v pohodlí svého domova či firmy, snažím se mu vyhovět. Ne vždy je to ale technicky možné. V tom případě si počítač vyzvednu a po diagnostice zákazníka kontaktuji s cenovou nabídku opravy. Když je to možné, vracím opravený počítač do jednoho dne zákazníkovi zpět. V případě nutnosti objednání náhradních dílů se se zákazníkem individuálně domlouvám na délce opravy. Servis provádím jak firemním zákazníkům, tak i koncovým uživatelům. Tyto služby poskytuji v Brně a také pro Brno-venkov.

Instalace Windows 10Windows 10

Do 29. 7. 2016 bylo možné zdarma upgradovat Windows 7, Winodws 8, Winodws 8.1 na nejnovější verzi operačního systému Windows 10I dnes po tomto datu jsem schopný provést bezplatně upgrade. Upgrade na nový operační systém provádím dle přání zákazníka jak čistou instalací systému Winodows 10, tak formou upgradu. Osvědčenou formou přechodu na nový operační systém je čistá instalace, kterou provádím zazálohováním původního operační systému a následnou instalací Windows 10.

 

ČištěPrach v počítači a notebookuní počítače a notebooku od prachu

Velmi častým důvodem restartování počítače či mrznutí systémů způsobuje přehřívání počítače,nebo notebooku. Na čištění pevných počítačů používám tlak vzduchu stlačený v kompresoru. V případě, že čištění od prachu provádím u notebooku, demontuji notebook až k místu kde je ventilátor a prach odstraním štětečkem. Protože počítače mají ventilátory, které do sebe nasávají okolní vzduch je vhodné čistit počítače minimálně jednou za dva roky podle prostředí, kde jsou umístěny.

 

Odvirování počítače a notebooku

Odvirování počítačů a notebooků

Častým důvodem nestabilního počítače nebo notebooku je také poškozený systém virem nebo malwarem. Projevy zavirovaného počítače jsou různé, ale často vyskakují nežádoucí okna a je pomalý chod počítače. Velké riziko u zavirovaného počítače je nabourání se pomocí viru do elektronického bankovnictví, nebo uložených hesel v internetovém prohlížeči.

 

Zrychlení počítačeZrychlení a softvérové čištění počítače

Čištění počítače, neboli profylaxe Vám optimalizuje běh počítače. Provádím ji ověřenými nástroji. V rámci čištění počítače testuji počítače na viry, malware. Čistím složky pro dočasné soubory. Čistím internetové prohlížeče, od různých nežádaných doplňků atd. Počítač také vyčistím od prachu.

 

Instalace Windows

Instalace a přeinstalace Windows

Provádím jak čistou instalaci Windows, tak i přeinstalaci operačního systému. Samozřejmostí je záloha dat před přeinstalací. Do nového systému instaluji nejnovější ovladače z webových stránek výrobce. Po přeinstalaci operačního systému je počítač vždy rychlejší. Do nově nainstalovaného systému instaluji nejběžnější programy pro práci s internetem, fotografiemi, videem, hudbou, PDF, vypalováním.

 

Záchrana a obnova datZáchrana dat

V případě, že vám přestane fungovat pevný počítač nebo notebook, je velká pravděpodobnost, že z počítače vám data jako jsou fotografie, důležité dokumenty, videa atd. v pořádku obnovím. Jsem také schopen provést diagnostiku vašeho pevného disku, zdali nevykazuje chyby a nebo nemá vadné sektory. Provádím také přesun kompletního obsahu disku na nový disk (např. SSD) bez nutnosti přeinstalace Windows.

 

Zapomenuté hesloZapomenuté heslo do Windows

Zdali zapomenete přihlašovací heslo do vašeho počítače, tzn do operačního systému Windows, jsem schopen vám ho vyresetovat, tak aby jste se do svého počítače přihlásili. Resetování hesla provádím ve většině případech na počkání.