Opravy a servis počítačů Brno

Již od roku 2007 poskytuji servis počítačů zákazníkům v Brně a okolí. Provozovna kde opravy provádím se nachází na ulici Hybešova 42 v Brně.

Ať už se Vám nešťastnou náhodou podařilo počítač rozbít , nebo se Vaše zařízení přehřívá, případně ho není možné zapnout, neváhejte mě kontaktovat. Jsem schopen opravit většinu závad, a to v co nejrychlejším možném termínu. V případě, že není nutné objednávat konkrétní díl a je to jen trochu možné, vrátím Vám opravený počítač již do druhého dne.

Kde mě najdete?

Opravy a servis počítačů poskytuji v provozovně, která se nachází ve 3. patře budovy C v ulici Hybešova 42 v Brně.

S čím Vám mohu pomoci?

prach v pc

Čištění počítače a notebooku od prachu

Velmi častým důvodem restartování počítače či mrznutí systémů způsobuje přehřívání počítače nebo notebooku. Na čištění pevných počítačů používám tlak vzduchu stlačený v kompresoru. V případě, že čištění od prachu provádím u notebooku, demontuji notebook až k místu, kde se nachází ventilátor a nahromaděný prach odstraním. Aplikuji také novou termopastu na procesor a grafickou kartu pro lepší převod tepla. Vzhledem k tomu, že počítače mají ventilátory, které do sebe nasávají okolní vzduch je vhodné čistit počítače minimálně jednou za dva roky podle prostředí, kde jsou umístěny.

Optimalizace počítače

Co velmi zrychlí počítač nebo notebook?

Stále hodně počítačů a notebooků běží na pevných discích typu HDD. Dost často i nově zakoupené počítače a notebooky mají stále HDD, který v dost případech je právě ta nejpomalejší komponenta, která udává rychlost celého počítače. Výměna HDD za nový typ úložiště SSD velmi pomůže zrychlení počítače. Pro porovnání.. Běžný HDD má rychlost čtení a zápisu okolo 100 MB/s. Běžný SSD disk má rychlost čtení a zápisu okolo 500 MB/s. To znamená až 5-ti násobné zrychlení celého počítače. Například když Vám počítač startoval 1 minutu, tak s SSD diskem to bude trvat přibližně 15 sekund. Pokud se Vám třeba internetový prohlížeč otevíral 10 sekund, tak s SSD diskem přibližně 2 sekundy. Rychlost disku ovlivňuje rychlost celého počítače. Výměna disku lze provést například čistou instalací systému a zkopírování dat z původního HDD a nebo lze také převést data ze starého HDD na nový SSD pomocí obrazu disku 1:1. To znamená, že data a programy budou na novém SSD disku bez změny. Jediný rozdíl, který poznáte bude zrychlení odezvy počítače.

Optimalizace počítače

Optimalizace počítačů a notebooků

Častým důvodem nestabilního počítače nebo notebooku je také poškození systému virem nebo malwarem. Projevy zavirovaného počítače jsou různé, ale často se objevují nežádoucí vyskakovací okna a chod počítače je velmi pomalý. U zavirovaných počítačů hrozí velké riziko nabourání se například do elektronického bankovnictví, nebo odhalení hesel uložených v internetovém prohlížeči.

Zrychlení

Zrychlení a softwarové čištění počítače

Čištění počítače, neboli profylaxe Vám optimalizuje běh počítače. Provádím ji pomocí ověřených nástrojů a rámci čištění počítače testuji počítače na viry a malware. Čistím složky pro dočasné soubory a provádím čištění internetového prohlížeče od různých nežádoucích doplňků atd. Počítač také vyčistím od prachu. Vrstva prachu totiž způsobuje špatné proudění vzduchu a chlazení komponent. Díky tomu počítač bývá hlučnější a může se přehřívat.

Proč byste měli pro servis Vašeho počítače zvolit mě?

  • Servis Vašeho počítače provádím přímo já. Nikam opravovaný počítač neposílám.
  • Veškeré opravy provádím s maximální pečlivostí.
  • Mou snahou je vrátit Vám opravený počítač co nejrychleji.
  • Když je to možné, vracím opravený počítač do druhého dne zákazníkovi zpět. V případě nutnosti objednání náhradních dílů se se zákazníkem individuálně domlouvám na délce opravy.
  • Dbám na osobní přístup ke každému zákazníkovi.
  • Servis počítačů provádím jak pro firemní zákazníky, tak pro koncové uživatele. Zmíněné služby poskytuji v Brně .

Potřebujete vyčistit Váš počítač od prachu, zrychlit či vyčistit software, zbavit ho virů, nebo vyměnit vadný díl?

Neváhejte mě kontaktovat.

Fotogalerie