Softwarové čištění notebooků – zrychlení

Nereaguje Váš notebook na Vaše požadavky tak rychle, jak byste si představovali, nebo jak jste byli dříve zvyklí? Práce na pomalém počítači je velmi únavná, nepohodlná a neefektivní. Důvodů pomalých reakcí notebook či počítače na Vaše požadavky může být celá řada. Díky službě softwarového čištění (zrychlení) notebooků či počítačů může Vaše zařízení pracovat zase jako dřív.

Rychlost notebooku ovlivňuje softwarové nastavení, poškození virem i výkon jeho jednotlivých součástek. Všechny zmíněné problémy jsou ale naštěstí řešitelné a Vaše zařízení Vám může sloužit ještě dlouhá léta.

Příčiny pomalých reakcí počítače

  • Poškození notebooku virem nebo malwarem
  • Velké množství doplňků internetového prohlížeče
  • Nadbytečné množství nainstalovaných programů
  • Pomalý procesor nebo harddisk
  • Znečištění prachem

Jak probíhá zrychlení a softwarové čištění notebook a jakými způsoby je možné notebook či počítač zrychlit?

Nejprve zjistím příčinu pomalého chodu notebooku. Poté po domluvě s klientem odinstaluji nebo vypnu programy, které nejsou nutné pro chod Windows a způsobují zpomalení zařízení. V případě, že je notebook zavirován, provedu také jeho odvirování a odstraním škodlivé programy. Velmi často lze notebook/počítač zrychlit i výměnou HDD za SSD. Pro porovnání: běžný HDD má rychlost čtení a zápisu okolo 100 MB/s, zatímco běžný SSD disk má rychlost čtení a zápisu okolo 500 MB/s. To tedy znamená, že výměnou HDD za SSD můžeme dosáhnout až 5-ti násobného zrychlení celého notebooku/počítače.

Čištění notebooků-softwarové zrychlení-Brno

Čištění notebooků, softwarové zrychlení, opravy politých notebooků, upgrade notebooků, výměny LCD displejů, napájecích konektorů, ventilátorů, disků atd. provádím v Brně. Provozovna se nachází ve 3. patře budovy C v ulici Hybešova 42.