Výměna klávesnice u notebooků

Nefungují některé klávesy, nebo je potřeba na klávesy moc tlačit? Nebo klávesnice nefunguje vůbec? Někdy klávesnice lze vyčistit, ale ve většině případech je výměna klávesnice nezbytná.

Zkuste:

  • odstranit z klávesnice prach a drobné nečistoty. Doporučuji použít stlačený vzduch. Fén by mohl nefunkční klávesnici ještě více poškodit,
  • může pomoci klasický tvrdý restart.

Nepomohlo?

  • může být problém i v ovladačích.
  • ruku na srdce. Nepřišla klávesnice notebooku do styku s vodou, nebo kávou? Pokud se tak stalo, je nutné okamžitě notebook odpojit od přívodu elektrické energie a ideálně vyjmou i baterii.

V takovém případě je vhodné navštívit servis notebooků.

Čištění klávesnice

Klávesnice díky své komplikované konstrukci moc čistit nelze. Snad jednou možností je zkusit nefunkční klávesnici vyfoukat stlačeným vzduchem, ale i to dost často nepomáhá. Čistit klávesnici čistícími přípravky není vhodné, protože se díky komplikované konstrukci klávesnice spíše zanese špína do okolních kláves. Pokud čištění klávesnice nepomáhá, tak je výměna klávesnice nezbytná.

Výměna klávesnice

Ve většině případech se jedná o poškození klávesnice takového rozsahu, že se klávesnice musí vyměnit. Někdy lze nefunkční klávesnice jako taková vyjmout a vyměnit za jinou a někdy se musí vyměnit celý vrchní plast (takzvaný palmrest) kterého je klávesnice součástí. Výměnu napájecího konektoru a další opravy provádím v Brně. Provozovna se nachází ve 3. patře budovy C v ulici Hybešova 42.