Výměna napájecího konektoru u notebooku

Když nejde notebook spustit, nemusí to být nutně fatální záležitost. Může se jednat o poškozený konektor napájení. Ten je někdy zabudován napevno v základové desce. V takovém případě je nutné po otevření počítače konektor odpájet a naletovat nový. Pokud není konektor součástí základové desky, je výměna podstatně jednodušší.

Jak poznám, že je s konektorem něco v nepořádku?

nabíjení je nefunkční, pomalé nebo se přerušuje
• notebook se nabíjí jen při určitém úhlu vsunutého kabelu
• notebook vůbec nejde spustit (v důsledku vybité baterie)

Jak probíhá výměna konektoru?

• zkontroluji nejprve celý laptop a proměřím napájecí konektor abych vyloučil jiné závady
• poté notebook otevřu a proměřím napájecí konektor
• odeberu poškozený konektor a připájím/vložím konektor nový

Někdy se stává, že je poškozený i nabíjecí adaptér. Je tedy nutné vzít ho do servisu spolu s notebookem. Samotný proces výměny napájecího konektoru je většinou otázkou jednoho dne. Může se ale stát, že nebude k dispozici konektor odpovídající. Potom je nutné ho objednat.

Doporučení: Pokud je samotný napájecí kabel, či adaptér poškozený, nedoporučuji servis, ale zakoupení kabelu nebo adaptéru nového. Finančně i časově je to podstatně výhodnější řešení. Nový napájecí kabel Vám mohu pochopitelně objednat, nebo prodat, pokud ho budu mít skladem.

​Výměna napájecího konektoru

Výměnu napájecího konektoru, čištění notebooků, softwarové zrychlení, opravy politých notebooků, upgrade notebooků, výměny LCD displejů, ventilátorů, disků atd. provádím v Brně. Provozovna se nachází ve 3. patře budovy C v ulici Hybešova 42.